top of page
חיפוש

צמיגי מישלן

עודכן: 26 בפבר׳

צמיגי מישלן (Michelin) הם ממותגי הצמיגים הוותיקים ביותר בעולם (חברת מישלן נוסדה ב-1889), וללא ספק הם נחשבים בעיניי נהגים רבים לאיכותיים ביותר בשוק.


רבים מקלים ראש בחשיבות הצמיגים ואיכותם לבטיחות הנהיגה, אולם אין עוררין כי צמיגים איכותיים מסייעים רבות לבטיחות הרכב, למניעת תאונות דרכים ולהצלת חיים.

 Michelin tires
צמיגי מישלן (Michelin) הם ממותגי הצמיגים הוותיקים ביותר בעולם

צמיגי מישלן נחשבים לבטיחותיים במיוחד, זאת על פי מבחנים מקצועיים בלתי תלויים ועל פי חוות דעתם של נהגים רבים לאורך שנים רבות. הם מספקים אחיזת כביש מעולה, כולל בתנאי דרך קשים, למשל בכביש רטוב – דבר המאפשר לנהג לבלום בזמן ובמרחק הקצרים. בנוסף בלאי הצמיגים נמוך, עובדה התורמת עוד יותר את רמת הבטיחות שלהם.


החברה משתמשת בחומרי גלם איכותיים ביותר המבטיחים צמיגים עמידים ובטיחותיים יותר. מלבד שמירה על בטיחות הנוסעים, צמיגים אלה מסייעים בחיסכון בדלק, מאחר שהם מייצרים פחות חיכוך עם הכביש. אורך חיים ארוך מאפשר את החלפתם בפרקי זמן ארוכים יותר.


בשוק הצמיגים בישראל קיימים כמובן מותגים זולים יותר, מה שגורם לרבים להסס לגבי כדאיות הרכישה, אך מלבד בטיחותם מצילת החיים, בחישוב ארוך טווח – הם עשויים להיות זולים יותר מהמתחרים בשוק. מעבר לכך, כדאי לציין כי צמיגי מישלן משפרים משמעותית את איכות הנסיעה, מכיוון שהם מספקים נסיעה חלקה יותר ותחושת היגוי משופרת.


החיים יקרים – צמיגי מישלן כבר לא

חברת מישלן מאמינה שניידות חיונית להתפתחות המין האנושי, לכן היא משקיעה לאורך השנים משאבים רבים בהפיכת התחבורה ליעילה יותר וידידותית לסביבה. אסטרטגיית ה-Total Performance של החברה שואפת לשפר את צמיגי מישלן מבחינת הבטיחות, אריכות חיים, חיסכון בדלק, הנוחות וההנאה מהנהיגה.


חברת מישלן משתתפת בסדרת המרוצים הפתוחים המובילה בעולם ומוכיחה תדיר את עליונות הטכנולוגיות שלה במגוון רחב של מכוניות, וזכתה, למשל ב-25 ניצחונות רצופים ב"מירוץ 24 השעות של לה מאן" בצרפת (נכון לשנת 2022).


מישלן עושה שימוש רב בידע שצברה במרוצי ספורט אלה, הכוללים תנאי נסיעה קיצוניים ביותר, לפיתוח צמיגים מעולים. מאז שהפכה ב-2019 לספקית הצמיגים הרשמית של סדרת מרוצי "אגוד הספורט המוטורי הבינלאומי" (IMSA), אספה מישלן את כל נתוני המחקר והפיתוח – למעלה ממיליון וחצי קילומטרים של תחרויות שונות. נתונים אלה עוזרים כאמור לפתח את הדור הבא של טכנולוגיית הצמיגים. בנוסף לצמיגים למכוניות, לרכבי קרוסאוברים ולרכבי ספורט, מייצרת מישלן צמיגים למשאיות, למטוסים, לאופניים, לאופנועים, ולרכבים כבדים בענף החקלאות והמחצבות.


133 שנים של חדשנות


מישלן היא חברה שנוסדה ב-1889 על בסיס יזמות וחדשנות. גישה זאת ממשיכה לאפיין אותה גם כיום וזאת אחת הסיבות שהמותג "מישלן" הוא בין החזקים והמוכרים בענף הרכב ולא רק בענף זה.


הצעד הראשון בדרך הארוכה שעברה החברה היה בסוף המאה ה-19. צמד האחים הצרפתים אדוארד ואנדרה מישלן שכללו המצאה קיימת, צמיג פניאומטי (שכבר נעשה בו שימוש לטובת אופניים, על ידי ג’ון דנלופ), והוסיפו את האפשרות לתקן בקלות פנצ’רים. פריצת דרך זו, שנרשמה כפטנט ב-1891, הפכה את הצמיגים לשימושיים יותר, ולמעשה התניעה את תעשיית ייצור צמיגי הרכב.


יותר מחצי מאה לאחר מכן, בתום מלחמת העולם השנייה, הציגה מישלן חידוש משמעותי נוסף: הצמיג הרדיאלי. עד 1946 הצמיגים בכלי הרכב נקראו דיאגונלים. הם היו כבדים מאוד, ולכן צריכת הדלק של הרכבים היתה גבוהה. בנוסף, שחיקתם היתה מהירה מאוד והם נטו להתחמם במהירות (במיוחד במהלך נסיעה במהירות גבוהה).


הפתרון שהציגה חברת מישלן היה הפרדת השלדה לשני חלקים שונים, כרכס וחגורה. התועלת היתה מיידית וכללה בין היתר רמת בטיחות גבוהה יותר וצריכת דלק נמוכה יותר. ב-1952 הושלם פיתוח של צמיגים רדיאליים למשאיות, והחברה הצרפתית הפכה למובילה בתחום זה.


צמיגי מישלן מהווים מופת לשמירה על איכות הסביבה, זאת מכיוון שתוחלת חייהם ארוכה יותר בעד כ-50% בהשוואה לצמיגים אחרים. בנוסף, ההתנגדות הנמוכה של צמיגי החברה (בשיעור של כ-20%, בין היתר בעקבות הוספת צורן דו חמצני לתערובת שממנה מיוצרים הצמיגים), מביאה לירידה בצריכת דלק המזהם את את הסביבה.


החברה מתחייבת להשתמש באנרגיה נקיה במפעליה ולנטר את פליטת המזהמים, ומאז תחילת המאה ה-21 נרשמה ירידה כ-30% בפליטות מפעליה. כמו כן, מעמידה מישלן יעדים שאפתניים להורדה נוספת בזיהום שנוצר עקב ייצור הצמיגים. פעולה חשובה נוספת היא ייעור מחדש במקומות שבהם נכרתו עצים ממינים שונים המשמשים לייצור גומי.


י

187 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page